Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

poslani.png


dms-banner-var2.png

 

Aktuality z médií

  • Vědci zjistili jak prodloužit životnost kloubních náhrad

    24.5.2016

    24.05.2016 - ozdravotnictvi.cz / Umělé klouby by mohly vydržet déle než nyní, kdy jejich průměrná životnost v Evropě mírně přesahuje deset let. Měl by k tomu přispět objev vědců z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR, kteří pomocí ionizovaného záření upravují strukturu materiálu, z nichž se kloubní náhrady vyrábějí, a tím zvyšují jeho odolnost a trvanlivost. Dnes to sdělila mluvčí Technologické agentury ČR (TAČR) Ivana Drábková.

  • Expozice Ústavu experimentální medicíny přilákala na Veletrhu vědy stovky návštěvníků modelem mozku a dalšími exponáty

    23.5.2016

    23.05.2016 - pharmnews.cz, Autor: tz / Na výstavišti v pražských Letňanech se v rámci Veletrhu vědy návštěvníci seznámili s prací vědců z Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Ti, mimo jiné, představili jedinečný rozkládací exponát mozku, který umožňuje prostřednictvím jednotlivých řezů odhalit jeho fungování a skladbu, či výzkumný projekt CITI-SENSE monitorující kvalitu vzduchu v českých aglomeracích.

Archív

Poděkování rodičů pacientky

Vážená pani profesorka Syková,

Touto cestou si vám dovoľujem vysloviť veľkú vďaku za umožnenie zúčastniť sa klinickej štúdie v Prahe – aplikácii kmeňových buniek pri diágnóze ALS mojej dcére Danici Valovej. Som presvedčená, že dvojnásobná aplikácia kmeňových buniek sa výrazne zaslúžila o spomalenie progresu tohto závažného ochorenia. A aj keď terajšie ataky na ústav vami vedený spochybňujú dosiahnuté výsledky, žiadna iná reálna nádej na liečbu a spomalenie procesu tejto zákernej choroby zatiaľ neexistuje.

A preto, teraz pre vás v ťažkej situácii, si vám ešte raz dovoľuje zo srdca poďakovať za nádej, vašu snahu a ľudský prístup.

Prajem vám veľa zdravia a šťastia.

S pozdravom
Anna Petreková – matka Danici Valovej

 

15. 7. 2016