Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

poslani.png


dms-banner-var2.png

 

Aktuality z médií

 • Vědci zjistili jak prodloužit životnost kloubních náhrad

  24.5.2016

  24.05.2016 - ozdravotnictvi.cz / Umělé klouby by mohly vydržet déle než nyní, kdy jejich průměrná životnost v Evropě mírně přesahuje deset let. Měl by k tomu přispět objev vědců z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR, kteří pomocí ionizovaného záření upravují strukturu materiálu, z nichž se kloubní náhrady vyrábějí, a tím zvyšují jeho odolnost a trvanlivost. Dnes to sdělila mluvčí Technologické agentury ČR (TAČR) Ivana Drábková.

 • Expozice Ústavu experimentální medicíny přilákala na Veletrhu vědy stovky návštěvníků modelem mozku a dalšími exponáty

  23.5.2016

  23.05.2016 - pharmnews.cz, Autor: tz / Na výstavišti v pražských Letňanech se v rámci Veletrhu vědy návštěvníci seznámili s prací vědců z Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Ti, mimo jiné, představili jedinečný rozkládací exponát mozku, který umožňuje prostřednictvím jednotlivých řezů odhalit jeho fungování a skladbu, či výzkumný projekt CITI-SENSE monitorující kvalitu vzduchu v českých aglomeracích.

Archív

Buněčná terapie  › bloky

Proč podpořit tento projekt

 

 1. Přispějete k udržení a dalšímu rozvoji současné úrovně výzkumu v oblasti regenerativní medicíny - na nákup laboratorních přístrojů, pomůcek, na projekty klinických studií, na zabezpečení podmínek léčebných postupů, v konečném důsledku pomůžete nemocným.
   
 2. Umožníte další výzkum a vývoj buněčné terapie, tkáňových náhrad a kmenových buněk, od kterých lze očekávat pokrok při léčení poruch, se kterými si medicína dosud neví rady :
   
 • úrazy mozku a míchy
 • degenerativní onemocnění mozku a míchy (Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, mozková mrtvice, roztroušená skleróza, amyotrofická laterální skleróza a další onemocnění)
 • ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu
 • selhání jater
 • cukrovka, léčba ischemické choroby dolních končetin a syndromu diabetické nohy
 • popáleniny a náhrady kůže
 • náhrady kostí, kloubů, chrupavek
 • onemocnění zraku a sluchu (regenerace buněk oční sítnice a buněk vnitřního ucha)


 


Jak nás můžete podpořit
 
 • Pošlete  DMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS BUNECNATERAPIE nebo DMS ROK BUNECNATERAPIE (Cena DMS je 30 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 28,50 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz).

 • Přispějte i Vy na výzkum buněčné terapie na účet veřejné sbírky 204 635 139/0300, Váš výpis z banky slouží jako daňový doklad. Na požádání Vám vystavíme i potvrzení (sbírka povolena MHMP pod čj. S-MHMP /12491747/2012).

 • Přispějte na základě darovací smlouvy na číslo účtu: 188 443 267/0300. V případě fyzických osob stačí identifikační údaj (RČ, OP) a adresa trvalého bydliště, v případě firem IČ a osoba oprávněná jednat jménem organizace.
   
 • Můžete nás podpořit prostřednictvím projektu Fóra dárců „Darujspravne.cz“. Hlavním cílem projektu je rozvoj a stimulace osobního dárcovství a angažovanosti veřejnosti do neziskových projektů. Snahou je co nejvíce zkrátit cestu mezi dárci a neziskovými organizacemi. Na portálu najdete seznam různých projektů prověřených neziskových organizací, které můžete snadno a rychle finančně podpořit rovnou z těchto stránek pomocí moderních platebních nástrojů. K dispozici jsou online platební nástroje PaySec, internetové bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny, platba platebními kartami Visa a Mastercard. Dále zde najdete DMS heslo nebo číslo sbírkového účtu příslušné organizace.