Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

poslani.png


dms-banner-var2.png

 

Aktuality z médií

 • Vědci zjistili jak prodloužit životnost kloubních náhrad

  24.5.2016

  24.05.2016 - ozdravotnictvi.cz / Umělé klouby by mohly vydržet déle než nyní, kdy jejich průměrná životnost v Evropě mírně přesahuje deset let. Měl by k tomu přispět objev vědců z Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd ČR, kteří pomocí ionizovaného záření upravují strukturu materiálu, z nichž se kloubní náhrady vyrábějí, a tím zvyšují jeho odolnost a trvanlivost. Dnes to sdělila mluvčí Technologické agentury ČR (TAČR) Ivana Drábková.

 • Expozice Ústavu experimentální medicíny přilákala na Veletrhu vědy stovky návštěvníků modelem mozku a dalšími exponáty

  23.5.2016

  23.05.2016 - pharmnews.cz, Autor: tz / Na výstavišti v pražských Letňanech se v rámci Veletrhu vědy návštěvníci seznámili s prací vědců z Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Ti, mimo jiné, představili jedinečný rozkládací exponát mozku, který umožňuje prostřednictvím jednotlivých řezů odhalit jeho fungování a skladbu, či výzkumný projekt CITI-SENSE monitorující kvalitu vzduchu v českých aglomeracích.

Archív

O nás

 • Cílem práce členů spolku Buněčná terapie je podporovat vědu a výzkum v oblasti regenerativní medicíny nákupem odborných přístrojů, pomůcek a zdravotnických látek i materiálů potřebných pro pokračování výzkumu v laboratořích.
 
 • Podporujeme jednotlivce i zdravotnická zařízení při aplikaci léčby pomocí buněčné terapie, snažíme se zabezpečit léčbu pacientů nákupem nadstandardních materiálních pomůcek a speciálních postupů pro pacienty.
 
o-nas-1.jpg
Kultivace buněk v čistých prostorách pro léčebné účely.

o-nas-1.jpg

Mikroskopická analýza tkáňových kultur.

 
 • Usilujeme o větší informovanost veřejnosti prostřednictvím letáků, brožur a článků a poskytujeme také informace o nových výsledcích výzkumu a snažíme se odpovídat na odborné dotazy pacientů a jejich blízkých.
 
 • Spolupracujeme dlouhodobě s odbornými organizacemi působícími v oblasti výzkumu a translace poznatků lékařské vědy do praxe.